22:54

Dupli poraz Panatinaikosa u duplom kolu.

EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Košarkaši Makabija pobedili su Panatinaikos posle produžetka 86:81.

Makabi je bio prilično dominantan u prvom poluvremenu. Poveli su posle prvih 10 minuta 20:15, da bi u nastavku još više povećali prednost. Panatinaikos je u drugoj četvrtini stigao tek do devet koševa i gubio 15 razlike.

Ipak, u nastavku su uspeli da se vrate, pre svega šutom sa distance, i smanje prednost gostiju na jednocifrenu.

Makabi je totalno pao u drugom poluvremenu, Panatinaikos je sredinom četvrtog kvartala stigao do izjednačenja i potom poveo poenima Mitoglua. Kolson je izjednačio minut i po do kraja meča. Lesor je bio precizan sa linije penala za novo vodstvo Panatinaikosa, a potom su usledili produžeci.

Makabi je napravio seriju od 6:1 i stekao prednost koju je čuvao gotovo do kraja. Stigao je PAO na poen zaostatka, međutim usledila je reakcija gostiju i slavlje na kraju.

Najefikasniji kod "zelenih" bio je Vildoza sa 15 poena, Grigonis je postigao 13. Makabi je  predvodio Kolson sa 21 poenom.