20:58

Nova pobeda FMP-a na svom terenu.

ABA league J.T.D. - Dragana Stjepanović

Pobeda FMP-a iz Železnika u okviru 12. kola AdmiralBet ABA lige.

"Panteri" su danas bili bolji od Studentskog centra iz Podgorice rezultatom 90:73.

Gosti su igrali dobro u prvoj deonici, neretko imali i prednost posle trojki Džeksona i Magija, a posle četiri uzastopna poena Baćovića bilo je 14:20. Ipak, Dženkins i Bič su trojkama vratili FMP u igru. U prvih pet i po minuta druge deonice FMP je dozvolio svom rivalu samo 2 poena, napravio i dvocifrenu razliku i održao je do kraja četvrtine.

FMP je u trećoj deonici počeo da pravi ozbiljniju razliku. Trojke su se ređale, Šaranović, Valinskas, pa Dženkins, a Valinskas je nastavio da puni koš protivnika, pa je bilo i 19 poena razlike u jednom trenutku.

SC Derbi je uspevao da spusti tu prednost, ali je početkom poslednjeg perioda gost imao veoma loše minute, Džekson je napravio par grešaka, pa je ponovo bilo 19 poena minusa za njih.

Nikakav problem do kraja za domaćina, FMP je još jednom rešio pitanje pobednika u svoju korist na svom terenu.

Frejzer 17 poena, Izundu 13 poena i 10 skokova, Bič 13 poena, Šaranović i Valinskas po 11. U redovima SC Derbija najbolji je bio Pavličević sa 13 poena.