petak 03.11.2023.
22:29

I Barsa i Virtus imaju skor 5-1.

EPA-EFE/Quique Garcia

Odigrane su preostale dve utakmice večerašnjeg programa u sklopu šestog kola košarkaške Evrolige. Barselona je na svom terenu pobedila Panatinaikos sa 80:72, dok je Virtus u Bolonji bio bolji od Anadolu Efesa rezultatom 93:81.

PAO je u Kataloniju stigao veoma oslabljen, bez povređenih Slukasa, Vildoze i Papapetrua, kao i novopridošlog Kendrika Nana, pa takav nije mogao ništa protiv jednog od najjačih evropskih timova na gostovanju.

Barsa je već nakon 20 minuta imala Atinjane "u šaci", bila je na +12, drugu četvrtinu je dobila sa 24:13, a kasnije ih je dotukla sa 26:14 u trećem periodu, pa je poslednja deonica bila čista formalnost, a u njoj je grčka ekipa značajno ublažila poraz.

Džabari Parker je bio najbolji kod pobednika sa 17 poena i pet skokova. Naš Nikola Kalinić je upisao 10 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Grent je ubacio 15 poena za PAO, Balcerovski je dodao 12.

Barselona sada ima skor 5-1, dok je Panatinaikos na 2-4.

Virtus je nastavio da niže trijumfe, a do petog zaredom stigao je sjajnom partijom u trećoj četvrtini protiv Efesa.

Turski tim je kontrolisao meč u prvih 20 minuta, ali je ekipa iz Bolonje dobila treći period sa 28:17 i tada je prelomila duel u svoju korist.

Šengelija je zvanično najbolji igrač Evrolige za mesec oktobar, a sa briljantnim partijama nastavio je i u novembru.

Predvodio je Virtus sa 19 poena, pet skokova i šest asistencija. Belineli je dodao 17 poena, a naš Ognjen Dobrić je ubacio sedam.

Bobua je bio najefikasniji u Efesu sa 17 poena, Larkin je imao poen manje.

Virtus ima učinak 5-1, dok je Efes na 2-4.