22:15

Pobede Panatinaikosa i Makabija.

@paobcgr/X
@paobcgr/X

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Albu u Atini rezultatom 84:75 u poslednjem kolu Evrolige.

Ovom pobedom PAO se plasirao na drugu poziciju na tabeli pred top 8, dok je Monako pao na treće mesto uprkos večerašnjem trijumfu protiv Bajerna.

Alba je iznenađujuće dobro otvorila ovaj suret i povela posle prve četvrtine 23:17. U narednom kvartalu usledio je odgovor domaćih za vodstvo od pola koša na poluvremenu, 38:37.

U nastavku PAO je držao priključak do sredine treće četvrtine kada je Alba napravila seriju 13:3 za vodstvo pored poslednjih 10 minuta.

Domaći su odgovorili odmah posle pauze sa 13 vezanih poena pri rezultatu 73:63 i ovu prednost Alba već nije mogla da stigne, pa je upisala 28. poraz ove sezone.

Najesikasniji kod pobednika bio je Nan sa 28 poena, Slukas je postigao 16, a Grigonis 11.

Kumađi je predvodio Albu sa 13 poena, dok je Braun upisao 12.

Makabi je salvadao milansku Olimpiju u "Beogradskoj areni" 92:86.

Makabi je stekao prednost u prvom kvartalu, da bi bilo nerešeno na poluvremenu 52:52. Potom je domaći tim preuzeo inicijativu i do kraja lako priveo meč kraju.

Boldivn je bio najbolji kod pobednika sa 18 poena, a Nibo je postigao 14 uz devet skokova.

Lo je predvodio Olimpiju sa 13 poena, dok je Šilds postigao poen manje.

Makabi u plej-in ide sa sedme pozicije, dok je Olimpija ispala iz takmičenja.