petak 31.03.2023.
19:55

Na kraju, ipak siguran trijumf domaće ekipe uz najbolju partiju ove sezone.

AdmiralBet ABA liga

Košarkaši Splita savladali su na domaćem terenu Borac iz Čačka rezultatom 113:99 (36:20, 26:28, 35:23, 16:28) u okviru 24. kola AdmiralBet ABA lige.

Domaćin je ostvario veoma ubedljivu pobedu nad Čačanima i sasvim sigurno najboljom partijom u sezoni se približili mestu koje vodi u plej-of.

Ekipa Srđana Subotića je do samog početka meča nametnula svoj ritam, sredinom prve četvrtine stigla do dvocifrene prednosti, koju je održavala tokom najvećeg dela prvog poluvremena.

Predvođen Amerikancima Šorterom, Salivenom i Nelsonom, Split je stigao do rekorda po broju poena u prvom poluvremena kada je učešće u AdmiralBet ABA ligi u pitanju, pa je tako domaćin u jednom trenutku treće deonice imao čak 34 poena razlike.

Čačani su ipak uspeli da "istope" ogromnu prednost domaće ekipe, serijom 7:0 stigli na "minus 11" nešto manje od dva minuta do kraja, međutim više od toga Borac nije mogao.

Najefikasniji u ekipi Splita bio je Šorter sa 25, pratio ga je odlični Saliven sa 23 poena i 12 skokova, a dvocifreni su bili i Nelson sa 17 poena, Mavra sa 17 (uz 12 asistencija) i Runjić sa 12 postignutih poena.

Borcu nije pomogao Hejl sa 29 poena, Gagić je ubacio 19, Lešić 17, a Boldvin 16.

Srpska ekipa ima učinak od šest pobeda i 18 poraza i nalazi se na 12. poziciji AdmiralBet ABA lige, dok je Split deveti sa 10 pobeda i 14 poraza.