utorak 15.03.2022.
20:54

Grci se nisu "okliznuli".

Epa/Roberto Bregani

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Žalgiris u Kaunasu rezultatom 73:84 u zaostaloj utakmici 19. kola Evrolige.

Žalgiris je posle pobeda kod kuće protiv Reala i Barse "poklekao", a grčki klub zasluženo slavio.

Prvo poluvreme proteklo je u rezultatskoj "klackalici" ekipe su se konstantno smenjivale u vođstvu, maksimalnu prednost imao je Žalgiris, +5 (25:20) u drugoj deonici. Rezultat na poluvremenu bio je nerešen 39:39.

Ista situacija viđena je i u trećoj četvrtini, pa se u poslednjih 10 minuta odlučivalo o pobedniku. Gosti iz Pireja uspeli su da naprave prvu osentiju razliku na sredini poslednjeg perioda (69:79), rutinski privedu meč kraju i tako zabeleže važnu pobedu u borbi za što boljem mesto pred plej-of Evrolige.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Kostas Papanikolau sa 18 poena, pored njega istakli su se Tajler Dorsi i Hasan Martin koji su ubacili po 13 poena. U poraženom Žalgirisu Džoš Nibo upisao je 17, a  Lukas Lekavičijus 14 poena.

Olimpijakos je ovom pobedom pretekao Olimpiju Milano na trećem mestu sa skorom 16-8, dok je Žalgiris 14. i ima skor 7-17.