petak 03.11.2023.
23:45

Kakve majstorije.

EPA-EFE/Mohammed Badra

Fudbaleri Pari Sen Žermena sigurno su savladali Monpelje na "Parku prinčeva" sa 3:0 (1:0) u okviru 11. kola Lige 1.

Jedna lagana pobeda za tim Luisa Enrikea, kojih nije bilo previše takvog tipa ove sezone. Ali, bilo je vrlo važno pobediti na taj način upravo jer ih naredne sedmice čeka Liga šampiona i meč sa Milanom.

Od tri gola, zaista je velika polemika čiji je lepši. Prvi je delo Kang-in Lija koji je u 10. minutu poslao pravu raketu pod prečku Benžamana Lekomtea. Zatim je divnu akciju i asistenciju petom Usmana Dembelea krunisao Voren Zaire-Emeri u 58. minutu.

Konačan rezultat postavio je Vitinja novim pogotkom u 66. posle nove lepe akcije Enrikeove ekipe i asistencije Ašrafa Hakimija. Ako bismo već morali da ocenjujemo, Kangov pogodak odneće nagradu za najlepši.

Vraća se PSŽ na prvu poziciju Lige 1, ali barem dok Nica u nedelju ne odigra svoj meč sa Renom.