Pariz je ozbiljan tim, video je i Saša Obradović! Trinkijeri nastavlja da dominira!

četvrtak 24.10.2024.
21:06

Velika pobeda Pariza, ali i Žalgirisa.

EPAGeorgia Panagopoulou

Pobeda Pariza na gostovanju Monaku, donekle i neočekivano, bilo je 80:87 za ekipu Tijaga Splitera.

Nije Monako igrao svoju igru u prvom poluvremenu, šut za tri poena ih nije služio, a ekipa Pariza je izgledala sjajno i dokazala da niko ne sme da ih potceni ove sezone.

Imali su gosti pred kraj poluvremena i čitavih +8, a tek u trećoj četvrtini su se domaći probudili.

Ekipa Saše Obradovića je napravila seriju 10:0 i preuzela vođstvo, ali nije uspela da se odlepi jer je Pariz odigrao fantastično poslednjih pet minuta utakmice.

Jantunen je zaigrao fantastično, Šorts je na kraju dotukao Monako.

Džejms najefikasniji u Monaku zajedno sa Okobom i Žaiteom sa po 13 poena, ali je promašio sve četiri trojke superstar Evrolige. Šorts neverovatan u ekipi Pariza, čak 28 poena.

U meču Žalgirisa i Makabija slavlje domaćina 78:63, igrali su izabranici Andree Trinkijerija fantastično u prvom poluvremenu, već u prvoj četvrtini stvorili zalihu, imali su na samom startu seriju od 12:0, a do kraja prve deonice je prednost narasla na 26:7.

Rutinski je bilo sve do kraja utakmice, Makabi je imao svetlih detalja, ali sve je to bilo nedovoljno da se ugrozi litvanski prvak.

Ulanovas je imao 14 poena, Gedraitis 13 poena. U redovima Makabija Saben Li 17 poena.