Aleksa vozio "valjak", Partizan ponovo u igri!
Fantastična partija Alekse Avramovića za prekid crne serije u Evroligi!
Povezane vesti
Pobeda Partizana posle tri uzastopna poraza u Evroligi, prekinut je crni niz i sada već možemo govoriti o većim šansama crno-belih za plasman u top 10 ekipa Evrolige. Večeras u prepunoj Beogradskoj areni, ekipa Željka Obradovića je slavila sa 100:90.
Podsetimo, u timu večeras nije bilo Nanelija, Vukčevića i Koprivice, a Jaramaz i Džejlin Smit nisu dobili šansu.
Revolveraški obračun na početku utakmice, Partizan je odgovarao na trojke Plajsa i Larkina preko Doužera i Ledeja, ali je plejmejker Partizana ušao u nešto slabiju seriju u napadu jer nije iskoristio par šuteva, a pored toga je napravio čak tri izgubljene lopte u prvoj četvrtini što je, ispostaviće se kasnije, većina izgubljenih lopti crno-belih u prvom poluvremenu.
Partizan je preko Pantera poveo sa 11:8, bilo je par šansi da se ekipa Željka Obradovića dodatno odvoji, ali se to nije desilo, naprotiv.
Osmani, pa Bobua iz ćoška, Efes je poveo sa 11:14. Crno-beli do kraja deonice nisu uspeli da vrate prednost, ali jesu u drugoj četvrtini preko Alekse Avramovića i Kabokla koji su probudili tim u napadu.
Posle ukradene lopte i polaganja Avramovića, Mijatović je tražio tajm-aut, a nisu vredele ni trojke Avramovića i Trifunovića jer je u narednih nekoliko napada Efesa odbrana crno-belih bila razbijena, pa je Obradović morao da traži tajm-aut.
Ulazak Ponitke i Pantera je rešio dosta pitanja u odbrani, Partizan je zaigrao bolje i prešao u prednost, videli smo četiri zakucavanja do kraja poluvremena za 41:35 u korist Partizana!
Do kraja poluvremena je Efes ublažio prednost Partizana, a u nastavku je počelo daleko bolje.
Efes je postigao prve poene tek posle tri minuta, crno-beli su počeli da se odlepljuju, a posle poena Ponitke bilo je 50:42. Konačno su košarkaši Partizana pravili pametne faulove, nisu davali lake poene gostima, a pohvale idu i Kaminskom koji je bio na visini zadatka.
Trojka Kevina Pantera odvela je Partizan na 11 poena razlike, a zanimljivo da je prve minute na terenu tek sredinom treće četvrtine zabeležio i Alen Smailagić.
Upravo onda se Efes vratio, napravio je seriju 7:0 i očas posla je bilo 55:51 kada je na terenu bila nešto niža postava Partizana bez Kabokla i Kaminskog na terenu. Ledej je konačno prekinuo seriju gostiju, a onda i poeni Alekse Avramovića za 58:51. Prišao je Efes još jednom na -3, ali je Aleksa Avramović nastavio da "izmišlja" poene i da drži crno-bele u rezultatskom višku!
Ekstremno bitne trojke su bile one koje je postigao Danilo Anđušić, ali Efes je uspevao da se vrati zbog grešaka crno-belih. Posle poena Bobue bilo je 67:65.
Izuzetno raspoložen je bio Zek Ledej koji je treći put zakucao, ali i Danilo Anđušić koji je pogodio i treću uzastopnu trojku za 72:67 na 7 minuta do kraja!
I onda dve dobre odbrane Efesa, gosti su stigli do -1, imali su i napad da povedu, a onda je Željko Obradović uveo Kaminskog i Pantera. Nije vredelo, Efes je poveo sa 72:73, a Partizan je za 3 i po minuta primio 14 poena u poslednjoj četvrtini.
Ledej i Avramović su preuzeli ulogu lidera u ključnim momentima i pogađali su, ali je Klajburn bio izuzetno raspoložen na drugoj strani. Pogodio je i Panter uz dodatno bacanje, Partizan je ponovo imao sve konce igre u svojim rukama.
Meč je prelomljen trojkom Alekse Avramovića kojem je ostavljeno da igra 1 na 1 sa Vilisom, bilo je 83:76 na 4 minuta do kraja. Izmene su se ređale kao na traci, Partizan je bio taj koji je profitirao ovoga puta. Sve je bilo rešeno posle nove trojke Alekse Avramovića za 92:82.
Bilo je bitno da Partizan pobedi sa više od 6 poena razlike u slučaju istog broja pobeda na kraju sezone, što se i desilo ponovo najviše zahvaljujući fenomenalnim Avramoviću i Ledeju.
Aleksa Avramović najbolji sa 30 postignutih poena, Ledej je imao 21, a Panter 16. Velika pomoć i od Anđušića u napadu koji je imao 15 poena.
Klejburn 17 poena na drugoj strani, Larkin je zaustavljen na 11, Plajs je imao 13.
0 Komentara