Partizan ni posle 12 godina nije pokorio Tel Aviv, Makabi servirao hladnu osvetu

Autor: Sportske Net
sreda 11.01.2023.
22:04

Poslednji put crno-beli su slavili u Tel Avivu pre 12 godina pod Duškom Vujoševićem 85:77

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Partizana poraženi su od Makabija u Tel Avivu u okviru 18. kola Evrolige rezultatom 90:81 (24:13, 22:26, 18:14, 26:26).

Ponovo veliki broj izgubljenih lopti (13) za crno-bele, neagresivnost u odbrani i napadu...

Posle osam vezanih pobeda, a četiri u Evroligi, Partizan je upisao prvi poraz. Naredni meč je u petak protiv Baskonije u Beogradu.

U prvoj četvrtini Partizan je igrao prilično loše. Makabi je odmah na startu napravio seriju 10:0. Gotovo pola prve četvrtine ekipa Željka Obradovića bila je bez koša. Posle tajm-auta ekipa je nekako proigrala, ali i dalje bez preterane realizacije u napadu i bez agresivnosti u odbrani. Ubedljivo je Makabi dobio prvu deonicu 24:13.

Nekako se probudio ,,parni valjak“ u nastavku, ali tome je prethodio i lagani pad igre domaće ekipe. Trojkama Pantera i Trifunovića počelo je da se igra agresivnije, ali su izgubljene lopte i mali broj skokova presudili da Makabi ipak vodi na poluvremenu 46:39.

Po povratku na teren trojka Avramovića je otvorila meč što je dalo nadu da će Partizan biti uspešniji u napadu u nastavku meča. Ipak, sasvim suprotno, Makibi je ponovo stekao dvocifrenu prednost. Jako agresivnu odbranu igrali su domaći, gotovo je da je svaki napad Partizana završavan sa linije za slobodna bacanja u trećoj četvrtini. Brz tempo igrao se u trećem kvartalu, u kom je ekipa iz Izraela vodila 64:53. Egzum je u ovom kvartalu postigao 10 os dvojih 17 poena i jedini je koji nije bio van ritma u ekipi Partizana.

Ponovo je Avramović proradio na startu deonice, vezao pet poena i u nastavku upisao još ključnih poena za smanjenje zaostatka, ali nikako Partizan nije uspevao da stigne domaće. Kada su crno-beli uspevali da smanje na šest poena zaostatka, tako se Makabi vraćao na dvocifrenu prednost.

Najbolji kod pobednika bio je Braun sa 21 poenom, Klson je postigao 19. U Partizanu istakao se Panter sa 22 poena, dok je Egzum postigao 17.