Partizan otišao u Australiju, Obradović neće da kuka: "Tako je kako je, tražimo visokog igrača"
"Idemo sa ovom decom da iskoristimo trenutak"

Povezane vesti
Partizan je krenuo put Australije, gde će sa Panatinaikosom učestvovati na mini turneji, a do početka sezone ostalo je još tačno dve nedelje.
Partizan je vrlo oslabljen povredama, trojica igrača su ostala u Beogradu, dok je Panatinaikos u još goroj situaciji, jer je imao više igrača, a i trenera na Evrobasketu.
Željko Obradović je za Sportske rekao šta može da se očekuje od ove turneje.
"Ova turneja napravljena na način da mi i Panatinakos odemo tamo, jer ima mnogo naših ljudi, takođe mnogo Grka. Panatinakos ne znam tačno u kakvom je sastavu, jer je najvažnije da vodim računa o nama, mi smo u veoma specifičnoj situaciji. Jer su i Tajrik i Frenk ovde, a dobra je stvar što je Vanja juče odradio prvi trening, što će putovati sa nama i nadam se da će igrati Karlik Džons. Fali nam još Bonga koji će dobiti sedam dana slobodno posle ovoga što je bilo na Evropskom prvenstvu, jer to je sigurno neophodno njemu. I to je to, sa ovom decom da idemo i sa ostalim igračima i kako god da je, pokušaćemo da iskoristimo i taj boravak tamo i te utakmice da vidimo gde smo i šta smo".
Kako su izgledali Vanja i Karlik na treningu?
"Vanja je juče na prvom treningu izgledao korektno i njemu je trebao odmor. Vanja je insistirao na tome, mislim da je to strašno teško za igrače posle Evropskog ili Svetskog prvenstva ili Olimpijskih igara da se odmah vraćaju. Mislim da je neophodno da se i odmore i u glavi i telo da odmori i vratio se sa prilično velikom željom. Karlik je dobro, on je imao problem sa tom rukom, ali oseća se bolje, nismo hteli zbog dogovora da rizikujemo ništa i sigurno je da će igrati u Australiji".
Koliko vas je poremetila ova povreda Tajrika? Planira li se dovođenje još jednog visokog igrača, a znamo da je to najdeficitarnija pozicija u Evropi?
"Mi kada smo pravili plan za ovu sezonu, pričali smo da se oslanjamo na faktor povreda i na to koliki je broj utakmica. Treba najmanje šest visokih igrača, mi smo u ovom trenutku sa četvoricom. Sa Osetkovskim i Parkerom koji su zdravi i sa Tajrikom i Pokuševskim koji su van tima. Naravno da nam treba još jedan visok igrač najmanje, celo leto smo pokušavali i radili na tome, na žalost, nismo uspeli ništa da uradimo iz raznoraznih razloga. To je problem ne toliko zbog odigravanja ovih prijateljskih utakmica, kao što je bilo protiv Makabija, to su nas apsolutno nadsočili. Problem je trening i mi moramo sa ovim igračima koji imamo na treningu da radimo neke apsolutno drugačije stvari. To je veoma teško, ali sam već rekao, tako je, tako je, takav tim imamo, tako ćemo raditi. Nadam se da će situacija biti bolja kada se vratimo iz Australije i da ćemo imati tih par dana pred početak, da to nazovemo kao neki mini pripremni period".
Partizan u četvrtak igra protiv Panatinaikosa, a tri dana kasnije sa Sidnej Kingsima.