nedelja 13.05.2018.
22:11

Odigrano pretposlednje kolo i u Grupi B Superlige.

Beta/Branislav Božić/Ds

Košarkaši Partizana ostvarili su osmu pobedu u Superligi, pošto su u devetom kolu Grupe B kao gosti slavili protiv Vršca rezultatom 108:59.

Sam rezultat dovoljno ilustruje odnos snaga u ovoj utakmici, u kojoj se Partizan samo uslovno osećao kao gost, s obzirom da je sa tribina imao veliku podršku svojih navijača.

Posle prvih 20 minuta, crno-beli su vodili sa 17 poena razlike - 46:29, a onda su u trećoj četvrtini tu prednost i udvostručili, pa se do kraja samo postavljalo pitanje koliko će ubedljiva biti pobeda ekipe Nenada Čanka.

Na kraju su se zaustavili na ''plus 49'', a najefikasniji u Partizanu bio je Vanja Marinković sa 16 poena. Pratili su ga Vilijams-Gos sa 15, Amida Brajma sa 14, Đorđe Gagić sa 12 i Mihajlo Andrić sa 11 poena.

Vrščane je predvodio Stefan Đorđević sa 20 postignutih poena.

Ranije večeras novu pobedu ostvario je i FMP koji je kao gost savladao ekipu Dinamika sa 82:70 i tako se zadržao na prvom mestu na tabelui uoči poslednjeg kola. Stefan Pot je bio najbolji u pobedničkoj ekipi sa 21 poenom i osam asistencija, a u Dinamiku najefikasniji Nemanja Krstić sa 17 poena.

Rezultatski najuzbudljivije bilo je u duelu Metalca i Vojvodine, koji su Novosađani dobili sa 102:101, posle produžetka. U regularnom toku meča rezultat je bio 87:87.