utorak 07.12.2021.
20:21

Igokea zadržala šanse za prolaz dalje u FIBA Ligi šampiona.

AdmiralBet ABAliga/Igokea m:tel/Nikola Vuruna

Poraz u dramatičnoj završnici od Partizana proteklog vikenda nije ostavio traga na ekipu Igokee koja je večeras, takođe u Laktašima, odigrala još jednu važnu utakmicu.

U pitanju je meč petog kola FIBA Lige šampiona protiv češkog Nimburka, a tim Dragana Bajića je slavio rezultatom 76:69.

Igokea je tako prekinula seriju od tri poraza u ovom takmičenju i sada sa skorom 2-3 u Grupi E ima priliku za plasman u narednu fazu takmičenja. I Nimburk ima dve pobede i tri poraza, ali sada i lošiji međusobni skor od Igokee, jer je prethodno u Češkoj Nimburk slavio sa četiri poena razlike.

Večeras je presudna bila treća četvrtina koju je Igokea odlično odigrala, pre svega u odbrani, dobila ju je sa 23:8 i u poslednjih deset minuta je uspela da zadrži vođstvo.

Marko Jošilo je sa 14 poena i po pet skokova i asistencija bio najefikasniji u ekipi Igokee, Radanov i Starks su upisali po 12 poena, s tim što je Starks bio odličan i u asistencijama, upisao ih je devet.

Ekipu Nimburka predvodili su Harding sa 25 i Rivers sa 17 poena.

U poslednjem kolu Igokea će gostovati PAOK-u, a Nimburk će dočekati vodeći Galatarasaj.