Partizan u Laktašima prekinuo seriju poraza

subota 08.12.2018.
18:47

U okviru 10. kola ABA lige košarkaši Partizana upisali su peti trijumf ove sezone.

aba-liga.com/Igokea/Nenad Vuruna

Puleni Andree Trinkijerija gostovali su u Laktašima u okviru 10. kola ABA lige, nakon serije od četiri poraza u svim takmičenjima.

Prekinuli su "crno-beli" seriju loših rezultat, kako su na gostovanju ekipi Igokee slavili sa 84:97 (24:30, 20:17, 21:28, 19:22).

Igralo se u serijama, ali je Partizan kontrolisao rezultat, konstantno su bili u prednosti, ali se domaća ekipa nije predavala.

Stekli su "crno-beli" i +14 u prvih 20 minuta, ali su na odmor otišli sa samo tri poena prednosti (47:44).

Rade Zagorac je bio odličan u prvom poluvremenu sa 11 poena, dok je vrlo dobar bio i Stefan Janković.

U trećem kvartalu je bilo tesno sve do same završnice.

Naime, pri rezultatu 65:63 u njihovu korist, puleni Andree Trinkijerijeri prave seriju 10:2, kojom zatvaraju kvartal i na poslednji odmor odlaze sa 10 poena prednosti.

Držali su "crno-beli" 10ak poena prednosti u odlučujućoj deonici, sredinom kvartala beležimo i isključenja koja su zaradili Oliver Lafajet na jednoj i Bandža Si na drugoj strani.

Igokea je uspevala da spusti deficit na jednocifren broj poena, ali bi svaki put "crno-beli" imali spreman odgovor, te su tako zadržavali komfornu prednost do kraja susreta, pa su upisali i zaslužen trijumf.

Fantastičan je bio Vanja Marinković sa 28 poena uz nestvarne procente šuta (1/1 za dva, 6/8 za tri, 8/8 sa linije penala), a dodao je tom učinku i po tri skoka i asistencije.

Pratili su ga Lendejl sa 17 poena (9sk), Zagorac sa 15, kao i Stefan Janković sa dabl-dabl učinkom od 11 poena i 12 skokova.

Igokeu je predvodio Adamović sa 19 poena i 10 asistecnija, pratili su ga Latavijus Vilijams sa 18 poena, Zubčić sa 14 i Sava Lešić sa 13 poena.