22:28

Pobede Panatinaikosa, Virtusa i Baskonije.

@Baskonia/X
@Baskonia/X

Košarkaši Baskonije pobedili su Real u Madridu u pretposlednjem kolu Evrolige rezultatom 91:95.

Ovo znači da je Baskonija siguran učesnik plej-ina, a plasman Partizana zavisiće od utakmice Crvene zvezde i Efesa u Istanbulu, uz uslov da naravno slave protiv Valensije u Beogradu. Ukoliko večiti rival pobedi, obezbediće Partizanu odlazak u plej-in sa 10. mesta.

Real je u svom maniru startovao u ovoj utakmici, poveli su posle prvih 10 minuta dvocifrenom razlikom, 27:17.

U nastavku je Baskonija uspela da smanji zaostatak na šest poena pred pauzu. Rezultat na poluvremenu je bio 48:42.

Međutim, pauza je očigledno prijala gostima, koji su sredinom trećeg kvartala napravili seriju 13:2 i poveli. Prednost su sačuvali i u nastavku, Polovinom četvrtog perioda imali su čak sedam poena prednosti, ali su onda usledile dve trojke "kraljevića" za pola koša zaostatka.

Najbolji kod Baskonije bio je Hauard sa 34 poena, Kosteljo je postigao 19.

Hezonja je bio najefikasniji sa 18 poena, dok je Musa za Madriđane upisao 14.

Panatinaikos je takođe kroz "iglene uši" pobedio Bajern u Minhenu rezulatom 75:82

PAO je sada na deobi druge pozicije sa Monakom i Barselonom.

Bajern je dobro starovao na ovoj utakmici, ali je u drugom kvartalu Panatinaikos bio prilično ubeldjiv za vodstvo na poluvremenu. U nastavku viđena je drama do kraja meča, koja je pripala grčkoj ekipi.

Najbolji kod pobednika bio je Nan sa 17 poena, dok je 14 postigao Ernangomez, a Lesor 13.

Bajern je predvodio Vejler-Bab sa 15 poena, Ibaka je stao na 14, a Vladimir Lučić je postigao 11 poena.

Košarkaši Olimpije iz Milana slavili su protiv Virtusa rezultatom 90:75.

Kroz ceo meč domaći tim je bio bolji i održavao prednost, koja je do kraja samo rasla.

Mirotić je bio najbolji kod pobednika sa dabl-dalb učinkom od 18 poena i 11 skokova.

Šengelija je predvodio Virtus sa 21 poenom, dok je Belineli postigao 13.