Paspalj potvrdio pregovore sa Pejnom i Penjarojom, a Džabari? "Što se tiče gospodina Parkera..."

Autor: Pavle Knežević
ponedeljak 15.12.2025.
14:01
Izvor: Sportske.net

Sportski direktor Partizana odgovorio na pitanja koja kopkaju navijače

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Povezane vesti

Sportski direktor Partizana Žarko Paspalj rekao je da se vode pregovori i sa Đoanom Penjarojom i sa Kameronom Pejnom, ali da tu postoje ogromni problemi.

To su dva imena oko kojih je javnost najviše nagađala, za mesto trenera i mesto plejmejkera.

"Svakako postoje pregovori. I kod jednog i kod drugog postoji velika želja da budu deo Partizana. Pitanje trenera je najveće pitanje. Niko neće da dođe za osam meseci. Treneri sa vizijom - njima treba vremena. Sa igračima je druga priča, sa njima možemo da se dogovorimo do kraja godine. Opet se vraćamo na to da moramo da stabilizujemo sezonu".

A Kameron Pejn?

"Ja moram da se vratim u prošlost. Meni je potpuno nejasno kako može da se pravi tim, a da nemaš beka plejmejkera, posebno na mestu koje je jako bitno. Kako je moguće da niko nije razmišljao šta ako se on povredi? Prioritet je ta pozicija broj jedan. Kako obezbediti igrača do kraja sezone, a onda i Karliku kome ističe ugovor - kako sve to rešiti. Kalates, koliko god je bio nužno rešenje i Milton, mene ne zadovoljavaju u smislu košarke. Ja bih voleo da vidim brze momke, da trče levo-desno, da se bave košarkom. Mi smo malo spori. Dovođenje plejmejkera ima smisla. Ja ne volim da trošim pare, a ovde je potrošeno mnogo na čudne stvari, nejasne. Ja sam tražio Evropljanina ili Amerikanca koji je već igrao u Evropi, da bi mogao već sutra da igra. Jako je malo toga na tržištu. Onda ostaje Amerika i pitanje koliko će mu vremena trebati za adaptaciju. Tražimo, istina je da smo u kontaktima sa Kameronom. Ali, moramo prvo da nađemo trenera, da ne bi posle bilo da ga on neće i da hoće da ga vrati".

Čuli smo da Parker ima najveći ugovor u istoriji Partizana, šta će se dešavati sa njim?

"Definitivno znamo da će tim u jednom trenutku sigurno da pretrpi neke promene. Sada ne pričamo o tome, već kako ćemo da rešavamo stvari dan za dan. Što se tiče gospodina Parkera, ono što vi gledate istina da je to neki ogroman teret za klub. Da li ćemo uspeti da rasteretimo klub, videćemo. Ali to su sve stvari jedno po jedno. Imamo Mirka, imamo duplo kolo, težak decembar, pa onda idemo u Beč".

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke