Pešić indirektno potvrdio da Jokić igra na Evrobasketu?
Deluje da ćemo ga gledati tokom leta u dresu nacionalnog tima.
Povezane vesti
Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić indirektno je najavio učešće Nikole Jokića na predstojećem Evropskom prvenstvu.
Sam Nikola je nakon kraja sezone sa Denver Nagetsima prošlog vikenda izjavio da bi uskoro trebalo da popriča sa nosećim igračima nacionalnog tima i nakon toga odluči da li će igrati tokom leta za Srbiju. Zvučao je optimistično, a na pitanje "Sport kluba" u Abu Dabiju, selektor Svetislav Pešić još više, iako je i on bio odmeren.
Upitan je da li možemo da računamo na iskustvo momka iz Sombora tokom leta?
"Pre svega na kvalitet. I na znanje. A dobro je i iskustvo", odgovorio je selektor i dodao:
"On i napreduje, svake sezone napreduje. To su karakteristike najvećih, vrhunskih igrača. Svake godine se u njegovoj igri vidi nešto novo. Popravio je tranziciju u napadu i odbrani, sad više šutira za tri poena, iako je to i ranije mogao. Od vrhunskih igrača se očekuje nešto novo u svakoj sezoni".
Evrobasket je na programu od 27. avgusta do 14. septembra ove godine, a naša selekcija grupnu fazu i potencijalnu nokaut igra u Rigi.
0 Komentara