Pešić sumirao utiske nakon prvih provera Srbije, ima i malih problema...

Autor: Ivan Cvetković
sreda 06.08.2025.
23:37
Izvor: Sportske.net

"Najvažnije nam je bilo da to što smo trenirali da prenesemo na teren, da vidimo kakva je reakcija igrača na ono što smo razgovarali i trenirali", poručio selektor Srbije.

EPA-EFE/YOAN VALAT
EPA-EFE/YOAN VALAT

Povezane vesti

Nakon što su sinoć deklasirali selekciju Bosne i Hercegovine, košarkaši Srbije su večeras pobedili Poljsku sa 79:67 (19:13, 18:18, 20:16, 22:20) u "Beogradskoj areni”.

Svoje impresije nakon odigranih mečeva preneo je i selektor Svetislav Pešić koji je istakao da, osim sitnih problema sa manjim povredama, sve ide kako je i zamišljeno.

“Sve ide po planu, ovo je osmi dan, u poslednja dva dana odigrali smo dve utakmice. Pre toga smo imali treninge, pripreme, razgovore o taktičkim stvarima, poboljšanje atletskih sposobnosti igrača. Dobro je, imamo neke sitne povrede, u pitanju su Trifunović, Micić i Smajlagić, ali to su stvari koje su sastavi deo svih priprema. Nadam se da to neće biti nešto što je duže”, kazao je selektor “orlova”, koji se potom osvrnuo i na dve utakmice koje je njegov tim odigrao iza zatvorenih vrata.

“Dve utakmice odigrali samo onako kako smo i želeli, da treniramo, a ne da igramo, rezultat nije bio bitan. Najvažnije nam je bilo da to što smo trenirali da prenesemo na teren, da vidimo kakva je reakcija igrača na ono što smo razgovarali i trenirali. Ciljevi su jasni, da budemo bolji svakoga dana i na terenu i van terena. Imamo i dovoljno i malo vremena da sprovedemo to što smo zamislili, a najvažnije je da nam igrači ostanu fizički dobro pripremljeni. Kada je zdravlje pod kontrolom, sve je lakše.

Zadovoljan sam disciplinom. Ona ne podrazumeva da svi stojimo mirno, već da izvršavamo zadatke koje postavljamo, a to su pre svega zadaci u pripremi za trening, sam trening i analiza posle treninga. Moramo da imamo fokus na te zadatke, da se ne bavimo nekim drugim stvarima koliko god je to moguće. Treba da uživamo to što smo zajedno preko leta i da iz toga se napravi neka pozitivna energija koja uvek donese i uživanje i dobre rezultate. Ali, bez discipline i preuzimanja odgovornosti teško da možeš da napraviš korak napred. Za sada je to dobro, ali novi dan donosi nove izazove”, smatra Pešić.

Sledi turnir na Kipru gde će Srbija igrati protiv selekcije domaćina i Grčke.

“Grčka je jedan od kandidata za medalju, to će biti baš jaka utakmica. Trenutno nismo mi baš toliko spremni da odigramo onako kako bismo mi želeli kada smo spremni, ali nisu ni Grci, i oni su na početku priprema. Kada god smo igrali sa Grcima, a igrali smo i u Areni i u Atini, to su bile fantastične utakmice. Sada smo prihvatili da idemo na Kipar jer i oni treba da se pripreme, tu su i navijači, televizije, sa grčkom federacijom imamo dobre odnose. Gledaćemo da ove utakmice iskoristimo da vidimo dokle smo stigli i te utakmice nam stvarno koriste ne samo da igramo, već i da mi iz stručnog štaba vidimo šta možemo popraviti, da promenimo neke detalje u igri, u odbrani i napadu. To su sada te utakmice koje služe kao priprema za ono što nas čeka na Evropskom prvenstvu”, rekao je selektor Srbije Svetislav Pešić.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke