21:52

U okviru Evrolige ekipa Real Madrida bolja od Efesa koji ostaje na samo dve pobede u prvih sedam mečeva.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Sedmi meč šampiona Evrope i peti poraz.

Efes je danas položio oružje i pred Real Madridom, odigrali su slabo prvo poluvreme, u nastavku nisu uspeli da nadoknade minus, pa je na kraju bilo - 94:85.

Već početkom treće deonice ekipa Reala je imala 15 poena razlike, ali je Efes uspeo da se vrati u meč. Ante Žižić je svojom mini serijom od 4:0 doveo Efes na svega dva poena minusa, ali je ubrzo domaćin stigao do deset poena viška nakon trojke Serhija Ljulja.

Čini se da je trojka Gabrijela Deka rešila pitanje pobednika na 4:23 do kraja (86:73), gosti nisu uspeli do kraja da ugroze domaćina.

Najefikasniji na ovoj utakmici bio je Klejburn sa 23 poena, Žižić je dodao 17 poena, dok je Micić dodao 15. Kod domaćih Dek 13 poena, koliko je imao i Porije, a Hanga i Jabusele su imali po 11.