Peti uzastupni poraz Cibone, Cedevita Olimpija slavila posle drame

utorak 28.12.2021.
21:05

Odigran je i poslednji susret 13. kola AdmiralBet ABA lige.

Cibona/Mihal Jacic

Košarkaši Cedevite Olimpije pobedili su Cibonu u Zagrebu, u nezvesnom meču 13. kola AdmiralBet ABA lige, rezultatom 82:79 (16:19, 24:21, 18:21, 24:18).

Cela utakmica prolazila je prilično neizvesno. Menjala se prednost timova, a posle prve četvrtine Cibona je povela 19:16.

Po povratku na teren nešto ubedljivija bila je Cedevita Olimpija, koja je zahvaljujući mini-serijama uspela da izjednači na poluvremenu.

Po povratku na teren gosti su vezali 12 poena i povisili prednost na 52:42, ali je pred kraj deonice Cibona vezala tri trojke, za kojima su usledila tri poena Brankovića i novo vodstvo Zagrepčana.

U poslednjoj deonici Cibona se ponovo šutom sa distance rezultatski odvojila i povela 73:64, ali je Olimpija odgovorila sa četiri trojke na drugoj strani, od toga tri Blažičeve. Nekoliko lakih poena poklonija je Cibona gostima i potom ukradena lopta i pontiranja Ogasta.

Pobednički tim predvodio je Blažič sa 19 poena, Ogast je postigao 15, Omić je ubacio 12 poena uz devet skokova, Edžam i Ferel po 10.

U Ciboni Branković je bio najbolji sa 20 poena i devet skokova, Gegić je upsao 15 uz osam skokova, a Vildoza 14, dok je Rivers stao na 10.