Petrušev u poslednjoj sekundi srušio Čačane!

13:50

Pogodak za pobedu u veoma neizvesnoj utakmici.

BETAPHOTO/Kosarkaski savez Srbije/Marko Metlas/DS

Pobeda ekipe Mege protiv Borca u okviru ABA lige, bilo je 86:84.

Od samog početka Mega je imala prednost u odnosu na Čačane koje nije služio šut, dobro je beogradski tim igrao odbranu, pa je posle deset minuta igre bilo 28:13.

Posle trojke Momirova ekipa Mege je imala +16 u trećoj deonici, a onda je krenula serija Borca.

Miletić je rešetao, Čarapić je vezao dve trojke, očas posla se prednost domaćina otopila.

Početkom poslednje deonice je Borac prešao u prednost nakon nove trojke sjajnog Čarapića koji je bio izuzetno raspoložen za šut za tri poena, ali je na drugoj strani Simonović sa dve trojke vratio prednost Megi.

Igralo se u serijama do kraja meča, smenjivale su se ekipe u prednosti, a u poslednjem minutu je Mega imala +2, ali je Borac sa linije za slobodna bacanja izjednačio rezultat. Poslednji napad je imala Mega, Smit je vodio loptu i poslao sjajnu asistenciju Petruševu koji pogađa za pobedu.

Simonović 28 poena, a Petrušev 6, Momirov i Smit su imali po 11. Na drugoj strani Miletić 24, Čarapić 17. Simonović je definitivno igrač utakmice, dodao je i 13 skokova.