Pobede Igokee I FMP-a u Ligi šampiona - Simanić odličan, specijalni gosti u Železniku

Autor: Sportske Net
sreda 02.10.2024.
21:49

Pobede učesnika AdmiralBet ABA lige u Evropi.

FIBA
FIBA

Igokea i FMP ostvarili su startne pobede u FIBA Ligi šampiona.

Igokea je bila bolja od Nantera rezultatom 86:80 u Laktašima.

Poveli su domaći posle prvih 10 minuta utakmice 19:15, ali u nastavku francuski tim preokrenuo rezultat i stekao prednost na poluvremenu (39:42).

Trojkom Simanića Igokea je najavila da se neće predati tek tako, pa je usledila 13:5 koja je donela vodstvo pred poslednji kvartal.

Ujednačena borba viđena je do kraja meča, ali je Igokea sačuvala stečenu prednst i na kraju slavila.

Najbolji kod pobednika bili su Džons sa 18 poena, Milosavljević sa 15 i Simanić sa 14 poena. Nanter je predvodio Džekson sa 20, Barbič je ostvario dabl-dabl od 13 poena i 11 asistencija, dok je dabl-dabl od 12 poena i 10 skokova postigao Rodrigez.

FMP je bio bolji od Peristerija takođe kod kuće rezultatom 70:58

Ovom meču prisustvovali su novi predsednik KSS Nebojša Čović, kao i potpredsednik Nenad Krstić.

Poveli su domaći već posle prve deonice i praktično do kraja čuvali prednost. U drugom kvartalu Peristeri se apsolutno raspao i postigao svega osam poena, pa je FMP na poluvremenu vodio 32:22.

U nastavku je prednost rasla i do 17 poena razlike, ali je Peristeri uspeo da je umanji, međutim ne i da je stigne.

Najbolji kod FMP-a bio je Stojanović sa 15 poena, Rebec je postigao 13, Novak 12, a Lazarević 11 uz sedam skokova.

Grčki tim predvodio je Haris sa 21 poenom.