petak 29.09.2023.
20:00

Podgoričani potvrdili veliku formu.

Ivica Cavka/AdmiralBet ABA liga

Košarkaši SC Derbija pobedili su Split u gostima rezultatom 76:72, u premijernoj utakmici nove sezone AdmiralBet ABA lige.

Senzacionalni osvajač ABA Superkupa potvrdio je u Splitu da se nalazi u velikoj formi na početku sezone i ostvario je veoma važan gostujući trijumf.

Tokom prve tri četvrtine gledali smo ravnopravan duel, u kom nijedan tim nije uspevao da se odlepi i bukvalno se igralo koš za koš.

Nakon 30 minuta igre bilo je 51:50 za goste iz Podgorice, koji su poslednju deonicu otvorili serijom 7:0, prvi put "pobegli" od rivala i ispostavilo se da su tada i prelomili ovaj meč.

Splićani više nisu mogli da prate tempo gostiju, pa je SC Derbi sigurno i bez neizvesne završnice otišao ka pobedi.

Drobnjak je predvodio crnogorski sastav sa 15 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Pratio ga je Amerikanac Doukins sa 13 poena.

Najefikasniji u ekipi Splita bio je Kanađanin Stivenson sa 18 poena.