17:54

Sad se čeka Partizanova premijera.

EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

U Moskvi je danas počeo VTB Superkup na kome će uz četiri ruske učestvovati i dva srpska kluba - Partizan i Mega.

Turnir su otvorili domaća ekipa CSKA i Uniks iz Kazanja, a Moskovljani su slavili rezultatom 76:71.

Prvu četvrtinu obeležila je ravnopravna borba, slična slika viđena je i na početku druge, sve do trenutka kada je Uniks je poveo sa 24:23. Tada je CSKA napravio seriju 14:4 i na poluvreme su Moskovljani odneli obećavajućih devet poena prednosti - 37:28.

Drugo poluvreme je mnogo bolje započela ekipa Uniksa koja je serijom 11:2 ekspresno anulirala zaostatak iz prvih 20 minuta i izjednačila na 39:39.

Trener Moskovljana Emil Rajković je reagovao tajm-autom i uspeo odmah da pokrene svoju ekipu koja je vratila rezultatsku prednost na svoju stranu i na oko dva minuta pre kraja trećeg kvartala CSKA je stigao i do ''plus 11'' - 59:48.

Ubrzo su Moskovljani stigli i do maksimalnih 14 poena razlike - 64:50, a najviše što je ekipa Uniksa uradila do kraja meča bio je prilazak na pet poena zaostatka u samom finišu meča.

Anton Astapkovič je s 18 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a uz njega je najzaslužniji za trijumf CSKA i naš reprezentativni centar Nikola Milutinov sa 13 poena i šest skokova. Dejan Davidovac nije mnogo šutirao, upisao je samo tri poena, uz šest uhvaćenih lopti.

Ekipu Uniksa je predvodio Džejlen Rejnolds sa 20 poena, Labejrti je upisao 13 uz sedam skokova, a Mejkon 12 poena.

Program na VTB Superkupu nastavlja se u 19 časova, kada na teren izlaze Partizan i Lokomotiva Kubanj.