POLUVREME - Zvezda na "plus 12" u Železniku

nedelja 29.01.2023.
15:48

Crveno-beli na pragu trijumfa.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

U 17. kolu AdmiralBet ABA lige u Železniku igraju FMP i Crvena zvezda, a gosti nakon 20 minuta vode sa 54:42.

Zvezdi je ovaj meč došao manje od 48 sati posle poraza od Partizana u Evroligi. Sam početak je bio izjednačen, a izabranici Duška Ivanovića su se prvi put značajnije odlepili u drugoj polovini prve deonice, kada su trojkom Nedovića poveli sa 17:12. Zvezda je u finišu napravila seriju od 7:0 i posle 10 minuta je vodila rezultatom 24:19.

FMP se vratio početkom druge četvrtine i prišao na 25:26, a Zvezda je potom napravila brzu seriju od 9:0 i odbila ovaj napad. Dženkins se zatim razigrao protiv svog bivšeg kluba, FMP se ponovo približio, ali se onda pojavio Dobrić i sa dve trojke odveo goste na dvocifrenu prednost. Treba napomenuti odlične partije Lazarevića i Ilića u ekipi Zvezde.

Lazarević je sa 14 poena najefikasniji u sastavu Zvezde. Ilić je dodao 11, a Dobrić je ubacio osam poena.

Kod FMP-a prednjači Valinskas sa 14 poena.