POLUVREME - Zvezda se muči u Vitoriji, Baskonija ubacila 11 trojki

petak 08.12.2023.
21:23

Sjajno šutersko veče domaćih.

@kkcrvenazvezda/Twitter

Na poluvremenu utakmice 13. kola Evrolige Crvena zvezda gubi od Baskonije u Vitoriji rezultatom 52:43.

Izuzetno su šuterski nastrojeni domaći ubacili su 11/23 trojki, u odnosu na 4/12, koliko je postigla Zvezda.

Baskonija je serijom od 7:0, predvođena Vanjom Marinkovićem otvorila meč, dok Zvezda nije pronalazila rešenje za svoj napad i u prva tri i po minuta meča sve dok Teodosić nije progirao Lazarevića za polaganje i prve poene. U nastavku se oporavila Zvezda od lošeg starta, ali je na drugoj strani slabom odbranom dozvoljavala Špancima lake poene, pre svega sa distance. Trojkom Bolomboja crveno-beli su smanjili zaostatak na dva poena, ali su domaći potom vezali dve trojke za 26:18 posle prvih 10 minuta meča.

Trojkama Gedraitisa na jednoj, i Hauarda na drugoj strani, počela je druga četvrtina. Nastavila je Baskonija tamo gde je stala u prvoj deonici, pa je usledio tajm-aut Sferopulosa, koji nije mnogo šta promenio. Mašila je Zvezda neke važne poene pod košem, što je tim Duška Ivanovića kažnjavao i održavao dvocifrenu prednost. Teodosić trojkom i Nedović i Tobi sa linije penala, smanjili su prednost domaćih na 44:37 tri i po minuta do kraja. Poslednji poen na meču postigao je Bolomboj za smanjenje na jednocifren zaostatak i 52:43 pred nastavak meča.

Najefikasniji kod crveno-belih je Gedraitis sa devet poena, Nedović i Bolomboj po sedam.

Baskoniju za sada predvodi Hauard sa 14 poena (4/6 za tri), a Moneke 12.