Poluvreme - Avramović i Petrušev vode ubedljivu Srbiju

16:14

Siguran naš tim.

KSS
KSS

Na poluvremenu druge utakmice u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo košarkaši Srbije vode protiv Belgije 41:29.

Domaćini su upisali prve poene na meču, ali je Srbija sa dve mini-serije od 5:0, a potom i 6:0 ostvarila prednost od 13:7 posle šest minuta igre. Begija je prišla na dva poena razlike, ali Teodosić sa dve vezane trojke povisio na osam poena prednosti za srpski tim. Srbija je do kraja prvog kvartala nastavila sa kontrolom lopte, pa je posle prvih 10 minuta rezultat bio 21:13.

Petušev je odmah na startu  druge četvrtine pogodio iz okreta za prvu dvocifrenu prednost Srbije. Centar Efesa reagovao je dobro i u odbrani, prvo blokada, pa skok, a onda i iznuđen faul na drugoj strani, ali Srbija nije iskoristila priliku da povisi prednost i Belgija je uspela da veže pet poena i smanji zaostatak. Ipak, Srbija posle tri i po minuta uspeva da tigne do koša preko Ristića, a seriju su nastavili Jagodić-Kuridža i Avramović za maksimalnih +11. Akjazili je odmah smanji lakim poenima pod košem. Avramović je ušao u seriju i vezao pet poenaza +14 dva minuta do kraja. Mvema je trojkom smanjio na devet poena, ali je nalet Belgije prekinula trojka Teodosića.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Avramović sa 13 poena, dok je Petrušev upisao 10, a Teodosić devet.

Belgiju je predvodio Obasoan sa sedam poena.