POLUVREME - Derbi nije za šalu! Partizan se trgnuo, ali gubi!

sreda 20.09.2023.
21:57

Crnogorski tim najavljuje da će biti ozbiljan rival svakom u AdmiralBet ABA ligi.

ABA league/Dragana Stjepanović

Košarkaši Partizana gube na poluvremenu utakmice finala ABA Superkupa od ekipe SC Derbija 40:42.

Energičan početak na obe strane prouzrokovao je veliki broj poena u prvom kvartalu ove utakmice.

Partizan se dosta oslanjao na poene iznutra, dok je Derbi pribegao suprotnoj metodi pa su često pogađali sa distance i sa poludistance.

Bolje su se snašli nominalni gosti, kojima je "Morača" ipak domaći teren u AdmiralBet ABA ligi.  Pritom, uveli su Alena Smailagića rano u probleme sa faulovima. Srpski centar sakupio ih je čak tri početkom druge deonice.

Derbi je imao odličnu konverziju, zadovljavajući šut za tri poena i vodili su u najvećem delu prvog poluvremena. Crno-beli su imali probleme u kreaciji, imali su manjak otvorenih šuteva, a Derbi je na krilima Obrija Doukinsa išao i ka dvocifrenoj prednosti - 29:38.

To kao da je unelo dozu inata u tim Željka Obradovića, pa su sa nekoliko dobrih odbrana i energijom Pi-Džej Doužera uspeli da se primaknu. Tu se priključio i Džejms Naneli.

Međutim, prednost je ostala na strani Žakeljove ekipe uoči odlaska na odmor.