Poluvreme - Dosta promašaja, ali Srbija je dobila Petruševa!

petak 19.02.2021.
16:54

Srbija vodi protiv Gruzije posle prvog poluvremena, uz odličan učinak Petruševa.

BETAPHOTO/ABA LIGA/MEGA BEMAKS/IVICA VESELINOV

U utakmici pretposlednjeg kola kvalifikacione grupe E u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo, reprezentacija Srbije vodi protiv Gruzije sa 37:31.

Reprezentacija Srbije je odlično započela utakmicu, tačnije Filip Petrušev, koji je postigao osam od prvih 13 poena našeg tima. ''Orlovi'' su vodili na početku sa 11:2, ali Gruzija je uzvratila serijom 8:0 koju je prekinuo Petrušev, ali naš tim je u napadu potpuno stao nekoliko minuta, ništa im nije polazilo za rukom.

Srećom, ni domaćini nisu raspoloženi u šutu za tri poena, ali su uspeli da početkom druge deonice prvi put povedu sa 16:15.

Naš tim je potom uspeo da vrati blagu prednost na svoju stranu, a Petrušev je na dva minuta pre kraja drugog kvartala pogodio za 29:24, a onda, posle dvanaest uzastopnih promašaja, Gruzijci pšreko Berešvilija stižu do prve trojke na ovoj utakmici i prilaze na dva poena zaostatka.

Odmah zatim uzvraća Danilo Anđušić, prvom trojkom za reprezentaciju Srbije koja je opet pobegla na ''plus pet'' - 32:27.

U samom finišu poluvremena, Petrušev pogađa drugu trojku za naš tim, što je bio njegov 16 poen, za 35:29.

Uz Petruševa, dvocifren poenterski učinak ima i Anđušić, koji je upisao 10 poena.