utorak 02.05.2023.
21:21

Partizan imao i +15 u jednom trenutku.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Posle prvih 20 minuta utakmice, ekipa Partizana vodi protiv Real Madrida sa 48:45.

Neverovatan je bio početak Partizana koji je počeo u petorci Madar, Anđušić, Naneli, Ledej i Smailagić.

Sve to ide na račun publici, igrači Real Madrida su izgledali zbunjeno, izgubili tri lopte u prva tri napada, potom promašili dva šuta, dok je crno-belima sve išlo kao podmazano.

Brzih 12:0 u dva i po minuta, Real je izašao iz bonusa, a Partizan je bio bez faula.

Real je stigao do poena preko Vilijams-Gosa sa penala, a potom je uspeo da se stabilizuje u napadu, ali i u zonskoj odbrani kada su crno-beli promašili par šuteva.

Trojkom Muse bilo je 13:9 za Partizan, seriju gostiju je prekinuo Zek Ledej sigurnom dvojkom sa distance, a onda i trojka Danila Anđušića koja je dodatno podigla raspoloženje u Areni.

Videli smo ponovo trojku Alena Smailagića, "x faktora" ove serije, Partizan je imao 23 poena za 6 i po minuta utakmice!

Madar je takođe blistao u oba pravca, posle njegovih poena je bilo 27:13, a onda poeni Ledeja za 30:16 i to posle trojke koju je pogodio Ćaćo Rodrigez.

Bilo je i maksimalnih +15 kada je Egzum fintirao Rendolfa...

Trojku Rudija Fernandeza je neutralisao trojkom Alen Smailagić koji je maksimalno koristio činjenicu da je Tavares spor, a onda jedan pokušaj nekadašnjeg igrača Golden Stejt Voriorsa za tri poena koji se nije svideo Obradoviću i nakon čega je Rudi Fernandez pogodio novu trojku za samo 10 poena razlike.

Partizan je stao u napadu, ali je podigao nivo igre u odbrani i Tavares nije imao lake poene, čak ni u mis-meču, ali onda serija Reala zbog čega je Obradović morao da traži tajm-aut pri rezultatu 41:37.

Preko 4 minuta crno-beli nisu postigli koš, što je prekinuo Zek Ledej sa linije za slobodna bacanja.

I onda jedan nesportski faul (dosuđen nakon gledanja snimka) Jama Madara, sreća da nije ništa uletelo na teren u tim trenucima, Real je preko Tavaresa stigao do 43:41!

Trojka Nanelija je bila odgovor, ali gosti su preko Muse stigli do poena minusa (serija 19:5), a potom su imali napad za prednost, ali nisu uspeli da pogode...

Na kraju poeni Egzuma, Rudi na drugoj strani nije pogodio trojku.

Smailagić 11 poena, Madar je ostao na 10, Naneli ima 8, Ledej 7. Kod Reala Tavares 16 poena.