POLUVREME - "Grobari" ovacijama dočekali Parkera, on im uzvratio sjajnom partijom!
Odličan je večeras Džabari
Povezane vesti
Nakon prvog poluvremena utakmice osmog kola grupe A AdmiralBet ABA lige Partizan u "Beogradskoj areni" vodi protiv Studentskog centra sa 46:41.
Ubedljivo najzapaženiji u prvom delu bio je povratnik u tim Partizana Džabari Parker koji igra fenomenalno i predvodi domaćina sa 15 poena.
Kod gostiju bolji od ostalih Matic Rebec sa osam poena.
Dobro je Partizan započeo utakmicu u „Areni“. U tim se vratio kapiten Vanja Marinković koji je zauzeo svoje mesto u startnoj petorci, a crno-beli dobro igrom u napadu stekli prednost od 14:7 na polovini prve deonice.
Ubrzo je domaćin nakon tehničke greške trenera Podgoričana Petar Mijovića i pogođenog „penala“ Bonge stekao dvocifreno vođstvo od 19:9 i polako „lomio“ rivala.
Sredinom prve deonice u igru je ušao i Džabari Parker koga nije bilo na prethodnim mečevima. Amerikanac je dočekan ovacijama od strane navijača, što pokazuje da oni nisu ljuti na njega, uprkos Džabarijevom lošem početku sezone.
Malo je u finišu uvodnog kvartala popustila koncentracija ekipi Željka Obradovića, što su „studenti“ iskoristili da prepolove zaostatak, te je Partizan nakon prvih 10 minuta vodio sa 25:20.
Pokazao je borbu Parker sa dve dobre defanzivne reakcije i bacanjem na parket „Arene“, što je obradovalo pristalice crno-belih, a onda uz puno sreća pogodio trojku i pokrenuo svoju seriju od sedam vezanih poena za vođstvo crno-belih od 33:20.
Izgledalo je tada da je domaćin možda već napravio presudnu razliku, ali se Studentski centar vratio za samo dva minuta. „Nestao“ je Partizan sa parket, nije pomogao ni tajm-aut Obradovića, jer su .„studenti“ napravili seriju od 12:0 i smanjili na samo poen minusa (33:32).
Seriju je trojkom prekinuo Marinković, a onda je još jednu ubacio Parker za svoj deseti poen u drugoj četvrtini, a onda u finiu ubacio još jednu, a onda položio i potvrdio epitet najboljeg igrača u dosadašnjem toku utakmice.
0 Komentara