POLUVREME - Ledej, Doužer i Naneli dominiraju u Berlinu

četvrtak 04.04.2024.
21:17

Partizan od početka meča nametnuo svoj ritam.

2024 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Partizana u preostala dva kola nemaju pravo na poraz ako žele u plej-in Evrolige, a prvi od ta dva izazova je večeras u Berlinu, gde crno-beli gostuju posldnjeplasiranoj Albi i na poluvremenu vode sa 47:34.

Trener Željko Obvradović je meč počeo sa visokom petorkom (Panter, Doužer, Smailagić, Ledej i Kaminski) i efekat se odmah video.

Crno-beli su brzo poveli sa 9:2, predvođeni Zekom Ledejom koji po povratku iz Amerike pruža odlične partije.

Alba je nešto kasnije uspela da se konsoliduje i izjednači na 15:15, ali crno-beli do kraja prve četvrtine prave seriju 8:0 i vraćaju početnu prednost.

Partizan u drugoj deonici ne dozvoljava domaćima da se ozbiljnije približe, a kada je Alba smanjila na pet poena razlike, usledila je nova furiozna serija crno-belih od 13:2 i posle Nanelijeve trojke Partizan je poveo sa 45:29, a domaći su do poluvremena smanjili na 47:34.

Doužer i Naneli imaju po 11 poena na poluvremenu, Ledej je ostao na 10, od kojih je većinu upisao u prvom kvartalu.

Albu predviode Braun i Tomas sa po 7 poena.