POLUVREME - Nema dva Amera, ali Partizan na putu ka pobedi

STARSPORT
STARSPORT

Kao što već znate, Zek Ledej je otputovao u SAD zbog porodičnih razloga, a danas nije bilo ni Kevina Pantera u timu crno-belih, ali ni to nije sprečilo Partizan da vodi glavnu reč protiv FMP-a.

Posle prvih 20 minuta rezultat je 43:31.

Loš ritam Partizana na startu, sve do trojke Danila Anđušiča koji je posle tri minuta i 10-ak sekundi uspeo da pogodi trojku za 3:3.

Odmah zatim je isti igrač realizovao tri slobodna bacanja u narednom napadu i crno-beli su preuzeli vođstvo koje više nisu ispuštali. Kaminski je pogodio trojku, a gosti su preko Novaka uspevali da pariraju u prvoj četvrtini.

Krajem prve i početkom druge deonice Aleksa Avramović je pokazao svoj kvalitet, pa su crno-beli poveli i sa 26:18.

Zaigrao je i Džejlin Smit i pogodio dva slobodna bacanja za dvocifrenu prednost Partizana, ali po nekom običaju ekipe Željka Obradovića ove sezone, desio se novi pad i FMP je smanjio preko Šaranovića i Fostera na -6.

Ipak, probudio se ponovo Partizan, pa je posle zakucavanja Doužera bilo 33:23.

Nekako je završetak prvog poluvremena bio predugačak, a posle trojke Uroša Trifunovića bilo je 38:26, a posle trojke Ponitke bilo je 43:27.

Avramović ima 9 poena, Anđušić ima 6, Ponitka i Kaminski po 5. Kod gostiju Rebec ima 8.