Poluvreme - Neprepoznatljiva Zvezda, ne ide bez Luke Mitrovića...

utorak 16.11.2021.
21:14

Igrač koji je blistao u derbiju protiv Partizana, večeras mnogo nedostaje Zvezdi.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Nema odmora za Zvezdine košarkaše, koji večeras igraju meč desetog kola Evrolige protiv Baskonije u Vitoriji. Prvo poluvreme je proteklo u dominaciji domaćeg tima koji vodi sa 55:32.

Predvođena Giedraitisom i Boldvinom, Baskonija je od početka meča imala blagu rezultatsku prednost, a Zvezda je bez Luke Mitrovića i Nejta Voltersa imala mnogo problema u napadu. Stekli su domaći prednost od sedam poena razlike, vodili sa 16:9, pa 21:14, posle čega je trojkom uzvratio Nikola Ivanović.

Nešto kasnije, uz zvuk sirene Holins pogađa trojku od tablu i smanjuje na 25:22 na kraju prve četvrtine.

Činilo se tada da bi Zvezda mogla da vrati rezultatsku neizvesnost u ovaj meč, ali domaćin ubrzo uzvraća početkom drugog kvartala.

Tri slobodna bacanja Fontekija, pa trojka Giedraitisa i Baskonija je stigla do dvocifrenog vođstva - 33:22.

To je bio tek početak Zvezdinih pronblema u ovom delu igre. Odbrana koja je bila Zvezdin zaštitni znak od početka sezone večeras uopšte ne funkcioniše i Baskonija je pred kraj druge četvrtine stigla do dvadesetak poena prednosti.

Giedraitis je sa 16 poena najefikasniji u ekipi Baskonije, a brojne probleme odbrani Zvezde prave i Stiven Inoh sa 11 i Boldvin sa 12 poena.