Poluvreme: Nikad ne otpisujte Radonjićevu Zvezdu!

petak 01.10.2021.
20:34

Crveno-beli se vratili posle katastrofalnog početka.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Nova evroligaška sezona za Crvenu zvezdu počela je večeras gostovanjem Fenerbahčeu u Istanbulu.

Posle prvog poluvremena, domaći vode sa 28:26.

Utakmica je počela katastrofalno po crveno-bele, tim Saše Đorđevića je nošen podrškom sa tribina poveo sa 14:0, Zvezdinim igračima ništa nije polazilo od ruke, pa se oko četiri minuta čekalo na prve poene Radonjićeve ekipe.

Čak osam izgubljenih lopti u prvih osam minuta meča takođe ilustruju kako je Zvezda ušla u ovaj meč, ali kao što je i tokom priprema pokazala da se nikada ne predaje, to je demonstrirala i večeras.

Već do kraja prve četvrtine Zvezda je uspela da uhvati rezultatski priključak, smanjila je na 18:15. Razigrali su se Kalinić i Ivanović, sve bolji bio je i Stefan Lazarević, pa je početkom drugog kvartala Zvezda prvi put uspela da povede - 22:21.

Fener uzvraća serijom 5:0, ali Zvezda je sada uglavnom ravnopravan rival, pa nas svakako očekuje zanimljiva borba u drugom poluvremenu.

Nikola Kalinić sa devet i Nikola Ivanović sa sedam poena predvodili su Zvezdu u prvom poluvremenu, na drugoj strani Buker se istakao sa osam poena.