POLUVREME - Parižani ''tvrd orah'' za crno-bele

nedelja 15.09.2024.
21:52

Poslednja utakmica beogradskog turnira.

© 2024 Dimitrije Vasiljevic/STARSPORT

Posle ubedljive pobede nad atinskim AEK-om (93:60), Partizan večeras ima znatno jaču proveru protiv novog evroligaša, ekipe Pariza.

Ovo je poslednja utakmica ''NIS Open air'' turnira koji se igra na Beogradskom sajmu, a posle prvog poluvremena rezultat je 46:43 za ekipu Partizana.

Pred prepunim tribinama, od samog početka se vodila ''tvrda'' i ravnopravna borba, u kojoj Partizan nije uspevao da stekne značajniju prednost.

Posle prve četvrtine bilo je 21:20 za tim trenera Željka Obradovića, a u drugom kvartalu je igra postala nešto tečnija, brža, sve do samog finiša poluvremena, kada je ponovo usporen ritam, uz dosta promašaja. Crno-beli su održavali blagu prednost, ali su gosti iz Pariza konstantno ''disali za vratom''.

Ti Džej Šorts je na 17 sekundi do kraja prvog poluvremena smanjio na 44:43. Trener Obradović je zatražio tajm-aut posle kog Sterling Braun poentira i pogađa za 46:43 na kraju druge četvrtine.