POLUVREME - Razgoropađeni Partizan!
Dominacija crno-belih protiv Baskonije u prvom poluvremenu.
Povezane vesti
U utakmici 27. kola Evrolige, košarkaši Partizana odlično su odigrali prvo poluvreme protiv španske Baskonije i posle 20 minuta igre vode sa 45:25!
Prva četvrtina je protekla u znaku samouverenog Sterlinga Brauna koji je preuzimao odgovornost u napadu i posle tih deset minuta je već stigao do dvocifrenog učinka od 11 poena, uz 4/5 za dva i 1/1 za tri poena.
Uz njega je sigurnu ruku sa distance početkom meča imao i Brendon Dejvis, a nešto kanije se ''probudio'' i Karlik Džons.
Imali su crno-beli blagu prednost u najvećem delu prvog kvartala, a trojkom u poslednjim sekundama je kapiten Vanja Marinković doneo Partizanu ''plus sedam'' na kraju prve deonice - 25:18.
Na drugoj strani, Luvavu-Kabaro je dobro počeo meč, ali se niko drugi od njegovih saigrača nije posebno istakao. Posle početnih problema sa defanzivnim skokom, Partizan je uspostavio kontrolu i polako uvećavao razliku u svoju korist.
Odlično je Partizan započeo i drugu četvrtinu, pa je poenima Tajrika Džonsa, Brauna i Marinkovića stigao do dvocifrene prednosti - 33:20.
Trener Baskonije Pablo Laso je bio prinuđen da zatraži tajm-aut, ali to mu nije donelo rezultat, jer je Partizan nastavio svoju seriju i novom trojkom Vanje Marinkovića stigao do vođstva 40:20 na oko četiri i po minuta pre kraja poluvremena.
Nisu znali gosti šta ih je snašlo u tim trenucima, Lundberg je nešto kasnije osvojio loptu i u kontri poentirao, uz faul Luvavua, za 43:20 na semaforu! Potpuno su indisponirani bili gostujući igrači, Moneke je zatim promašio dva bacanja, pa izgubio loptu u napadu, a Partizanova prednost je rasla iz minuta u minut.
Dakle, od 18:18 u prvoj četvrtini, Partizan je napravio seriju 27:2, a prekinuo ju je Rogavopulos, trojkom za 45:23.
Malo su i crno-beli posustali u finišu poluvremena, Dejvis je promašio oba bacanja, zatim nije iskoristio ni naredni napad, pa gosti uspevaju da priđu na ''minus 20'' - 45:25.
Sterling Braun je ubedljivo najefikasniji akter meča sa 15 poena, a prate ga Karlik Džons i Vanja Marinković sa po osam poena.
Kod gostiju Luvavu-Kabaro i Rogavopulos imaju po pet poena.
0 Komentara