Poluvreme - Partizan sprečio kontre i "utegao" odbranu, navijači stigli i da smišljaju šale(TVITOVI)

Autor: Nemanja Janošev
sreda 10.11.2021.
20:43

Andora - Partizan 24:32 (16:12, 8:20).

Eurocup
Eurocup

Košarkaši Partizana vode sa 32:24 na poluvremenu utakmice sa Andorom u okviru 4. kola Evrokupa.

Partizan je za nijansu bolje otpočeo duel na krilima raspoloženog Jama Madara, ali je Andora prikazala odličnu transformaciju iz odbrane u napad, pa su na taj način stizali do lakih poena, što iz igre, što sa linije penala.

Jeste Andora vodila u prvom kvartalu, ali odličnom serijom, pre svih, Zeka Ledeja čije dve trojke iz kornera su omogućile Partizanu vođstvo, crno-beli prikazali su da imaju odgovor na bilo kakav zadatak španskog tima. Šut za tri poena bio je katastrofalan kada je reč o dvama ekipama. Samo su Jelinek na jednoj i Ledej sa druge strane bivali precizni sa spoljnih pozicija.

Odbrana Partizana je bila briljantna, dugo je Andora bila na svega tri poena u drugoj deonici - čak sedam minuta! Za to vreme, Partizan je sticao prednost koja je došla i na dvocifrenu kotu. Ipak, trojka Kroforda je onemogućila da se na pauzu ode sa tom prednošću.