POLUVREME - Partizan u Pireju počeo da liči na Zvezdu iz Minhena
Bolja igra Olimpijakosa u prvih 20 minuta.
Povezane vesti
INTERVJU - Arijan Lakić, sada i ovde: "Živim svoj san, pa zašto da ga ne živim punim plućima?"
Gazde Hapoela pozvale na buđenje Vase Micića, Srbin se ne slaže sa Itudisom
Olimpijakos pred Zvezdu oborio rekord star 32 godine
Janakopulos opet besan, Hejs-Dejvis propao: "Pojeli smo g***o za mnoge stvari"
U Pireju je završeno prvo poluvreme utakmice 28. kola Evrolige, Olimpijakos vodi protiv Partizana sa 46:32.
Od samog početka utakmice Olimpijakos je nametnuo svoj ritam igre. Kako se i očekivalo, Saša Vezenkov je preuzeo glavnu ulogu i odmah je počeo da pravi probleme odbrani Partizana, a tokom prve četvrtine uz njega se istakao i raspoloženi Papanikolau.
S druge strane, Partizanovi najveći aduti, Karlik Džons i Sterling Braun su bili neutralisani u najvećem delu prvog kvartala, iako su sve vreme bili na parketu. Brendon Dejvis je zato preuzimao odgovornost u napadu, pogodio sva tri šuta iz igre u ovom delu meča, ali zajedno sa Pokuševskim nije uspevao da u odbrani zaustavi Vezenkova i gorostasnog Fala.
Crno-beli su u jednom trenutku, prvim poenima Karlika Džonsa uspeli da priđu na 19:16, ali Olimpijakos je ekspresno uzvratio i počeo da uvećava prednost.
Do kraja prve četvrtine je već bilo ''plus devet'' u korist domaćina - 27:18, pokušavao je Željko Obradović izmenama da trgne svoju ekipu, ali je Partizan počeo sve više da liči na Zvezdu od sinoć u Minhenu.
U drugoj četvrtini se razigrao i Nikola Milutinov, Tajrik Džons nije uspevao sa mu parira pod košem, a već posle četiri minuta igre u drugom kvartalu Olimpijakos je stigao do 17 poena prednosti - 37:20.
Seriju domaćina od 18:4 prekinuo je kapiten Partizana Vanja Marinković svojom trojkom, a zatim su crno-beli zaigrali bolje u odbrani i došli do lakih poena preko Pokuševskog i Lundberga za 37:28.
Reagovao je Jorgos Barcokas tajm-autom, posle čega Furnije pogađa trojku, a u ekipi Partizana nikako da se raspucaju Karlik Džons i Braun. Na ulasku u poslednji minut prvog poluvremena je i Papanikolau pogodio za tri poena i Olimpijakos je opet svoju prednost učinio ubedljivom - 46:30.
Vezenkov sa devet, Furnije i Papanikolau sa po osam poena i naš Nikola Milutinov sa šest poena i pet skokova bili su najefikasniji u Olimpijakosu tokom prvog poluvremena, a u Partizanu Dejvis sedam, Pokuševski šest, Lundberg pet poena.
0 Komentara