Poluvreme: Partizan vodi, novajlije se ističu!

subota 29.05.2021.
18:49

Kako god, crno-beli su sve bliže plasmanu u polufinale KLS.

BETAPHOTO/Partizan NIS/Dragana Stjepanovic/DS

Košarkaši Partizana danas igraju drugi meč četvrtfinalne serije Košarkaške lige Srbije protiv zemunske Mladosti i posle prvog poluvremena vode rezultatom 48:39.

Crno-beli formalno gostuju danas, ali se i ova utakmica igra u Hali sportova ''Ranko Žeravica''.

U većem delu prvog poluvremena vodila se, manje-više, ravnopravna borba, mada je Partizan uglavnom imao blagu prednost, predvođen novajlijama Miletićem i Stepanovićem, a u odsustvu Tomasa, Pejdža i Mozlija.

U finišu druge četvrtine ta prednost se značajnije uvećala, na desetak poena razlike, pa deluje da Partizan u nastavku ne bi trebalo da ima problema oko plasmana u polufinale.

Povratnik iz Borca Dušan Miletić je najefikasniji u Partizanu sa 10 poena, šutirao je 4/4 iz igre, pojačanje iz Slobode Aleksa Stepanović je upisao sedam poena, baš kao i Uroš Trifunović. Ekipu Mladosti predvodi Igbanu sa 12 postignutih poena.