Poluvreme - Partizanova toplo-hladna igra, Hapoel vodi

petak 08.09.2023.
20:52

Partizan je imao +10 na kraju prve četvrtine.

@JerusalemBasket/Twitter

Partizan trenutno gubi 43:47 (30:20, 13:27) od Hapoela iz Jerusalima na poluvremenu u okviru Internacionalnog turnira povodom 50 godina od postojanja Igokee.

U Laktašima su pune tribine, a Partizan je praktično domaćin.

Na startu meča Ledej je vezao pet poena za vodstvo Partizana. U sedmom minutu meča upisao se i Frenk Kaminski, a pred kraj četvrtine Nanenli je vezao dve trojke za +10 posle prve četvrtine.

U nastavku tim Aleksandra Džikića je napravio seriju od 11:0 i stigao do izjednačenja. Ponitka i Smailagić su doneli poene Partizanu za povratak u vodstvo. Ponovo je Hapoel vezao sedam poena i preuzeo inicijativu igrajući mnogo konkretnije i produktivnije. Anđušić je trojkom vratio crno-bele u igru, a potom je Kopriovica za kratko vratio prednost beogradskom timu. Ali to je bilo sve, Hapoel je iskoristio svoje šanse i preuzeo vodstvo do kraja poluvremena.

Kerington je najbolji kod Hapoela sa 10 poena, dok je u Partizanu Anđušić 10, Ledej i Koprivica 7.