15:45

Sjajan meč!

D. Sandić
D. Sandić

U okviru četvrtfinala ABA Super kupa koji se igra u Podgorici, ekipa Partizana vodi posle 20 minuta igre protiv Mege rezultatom 51:43.

Mega je nešto bolje otvorila meč, pogodili su izabranici Marka Baraća dve trojke i poveli sa 8:4 pošto je mladi Topić ubacio van linije 6.75. Ipak, Trifunović sa druge strane vezuje dve trojke i uspeva da izjednači rezultat.

Držala se Mega trojkama, Đurišić je bio predvodnik, na drugoj strani Kaminski je pogađao, a onda Naneli i Doužer odvode crno-bele na 4 poena viška.

Prednost je nastavila da raste, Vukčević je zakucao posle odlične odbrane za 35:26, a ogromnih +15 je bilo posle polaganja Doužera koji je prethodno ukrao loptu.

Naneli se raspucao, pogodio je novu trojku, ali je na drugoj strani pogađao i Đurišić.

Partizan ima zasluženo vođstvo, čekamo i drugo poluvreme, da vidimo da li Mega može da se uzdigne.

Inače, crno-beli su postigli 8 trojki iz 12 pokušaja, Mega 6 trojki iz 12 pokušaja.

Najefikasniji su Naneli na jednoj i Đurišić na drugoj sa po 12 poena.

Igokea je prva koja je prošla u polufinale ABA Super kupa, pošto je danas savladala Cedevitu Olimpiju rezultatom 75:65.