Poluvreme - Radonja stegao odbranu, Cedevita u zaostatku! (TVITOVI)

nedelja 18.04.2021.
17:44

Dobra igra crveno-belih u prvih 20 minuta.

KK Crvena zvezda MTS

Vođstvo ekipe Dejana Radonjića protiv Cedevite Olimpije, prvo poluvreme je završeno rezultatom 32:44.

Zvezda se na početku utakmice oslonila na Branka Lazića, pogodio je iskusni košarkaš dve trojke na samom startu, a na drugoj strani se Cedevita Olimpija oslonila na Jaku Blažiča, nekadašnjeg košarkaša crveno-belih.

Napravili su domaći pet poena prednosti nakon trojke Kendrika Perija, ali se Zvezda vratila zahvaljujući srpskim košarkašima, Dobriću i Davidovcu. Nakon Dobrićeve trojke bilo je 18:18, da bi nakon novih njegovih poena bilo 18:20.

Ipak, Peri je danas rešio da se osveti Zvezdi za dešavanja iz Pionira, pogodio je trojku, potom i za dva poena za kraj prve deonice.

Zvezda je serijom 7:0 počela drugu četvrtinu, Cedevita je čekala na prve poene skoro tri minuta, a u solidnom ritmu je beogradski tim nastavio u drugoj četvrtini, držao je konstantnu prednost.

Na kraju i maksimalnih +12 nakon trojke Dobrića u poslednjoj sekundi.

Dobrić sa 10 najefikasniji u redovima Crvene zvezde, slede ga Lojd sa 9, Davidovac sa 7.