Poluvreme - Radonjić u zadnjem džepu pronašao "džokera", ali i desetkovani muče Real! TVITOVI)

Autor: Nemanja Janošev
četvrtak 18.11.2021.
21:26

Dobra igra Crvene zvezde nakon što su se izdigli posle pada u prvoj deonici.

KK Crvena zvezda mts

Košarkaši Crvene zvezde igraju nerešeno sa Realom na poluvremenu utakmice 11. kola Evrolige 32:32 (16:13, 16:19).

Ulaskom Majka Cirbesa u poslednjih tri minuta uvodne četvrtine, Crvena zvezda je "proradila". Prethodno su imali 5:5, ali je Real uz seriju 9:0, kada napad i odbrana crveno-belih nisu funkcionisali. Pa ni skok, koji je uspešno kontrolisao Valter Tavares.

Ali, ključan je bio Cirbesov prvi ulazak na parket i to na tri minuta do kraja prvog kvartala. Doneo je Zvezdi boljitak na oba kraja parketa. Bio je dovoljno agresivan u odbrani, domišljat u napadu i pokrenuo je ekipu, za, ubrzo, izjednačenje.

Tada je i Real stao, kako sa šutem, tako i sa defanzivnim rešenjima za napad Crvene zvezde. Uz to, Madriđani su veoma rano ušli u bonus.

Trojke su ponovo bile boljka za srpskog šampiona (1/7). Nekoliko otvorenih šuteva su promašili, pa su na druge načine morali da proizvode poene, što im je i uspevalo.