Poluvreme - Srbija gubi, korona nam oslabila tim, Mlađani nam pune koš!

subota 28.11.2020.
16:16

Naš tim ne uspeva da nametne svoj ritam protiv raspoloženih reprezentativaca Švajcarske.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Reprezentacija Srbije nastavila je danas učešće u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2022, a rival u finskom Espu nam je selekcija Švajcarske. Posle prvog poluvremena, rezultat je 49-44 za selekciju Švajcarske.

Inače, naš tim je i dodatno oslabljen, pošto je tokom TV prenosa na RTS stigla vest da je Filip Petrušev pozitivan na koronavirus.

Tokom prve četvrtine ''Orlovi'' su prilično loše odigrali u odbrani, dozvolili smo Švajcarcima da u tih deset minuta postignu 28 poena, najviše zahvaljujući Dušanu i Marku Mlađanu, koji su zajedno postigli pet trojki iz isto toliko pokušaja (Marko 3/3, Dušan 2/2).

U drugi kvartal ušlo se vođstvom Švajcarske rezultatom 28-25, tu prednost su početkom druge četvrtine uvećali i na šest poena razlike i reprezentacija Srbije je u najvećem delu dosadašnjeg toka meča jurila rezultat.

Nije uspela do kraja poluvremena da stigne rivala koji u nastavak meča ulazi sa pet poena prednosti.

Marko Mlađan je sa 15 poena najefikasniji kod Švajcaraca, Kazadi je upisao 10, a Dušan Mlađan osam poena.

U reprezentaciji Srbije najbolji Aleksa Avramović sa 14 poena, Simanić je upisao osam, a Anđušić sedam poena.