Poluvreme - Tužni Partizan, da li je sve već rešeno?

sreda 03.02.2021.
21:16

Očajna druga četvrtina, u prvoj su se crno-beli koliko-toliko i držali.

Partizan NIS

Košarkaši Partizana sve su bliže eliminaciji i iz Evrokupa. Još jedan poraz od Lokomotive bi ih praktično doveo na rub ispadanja, a kako stoje stvari na poluvremenu, vrlo je realno da se to i dogodi.

Posle prvih 20 minuta igre na semaforu stoji: Partizan - Lokomotiva Kubanj 35:48.

Videlo se već od starta da Partizan opet igra kao i u većem delu ove sezone, odmah je protivnik stekao prednost, a osim kapitena Veličkovića i donekle Jaramaza koji su zajedno postigli prvih 12 poena, crno-beli nisu imali raspoloženog igrača u svojim redovima.

Doduše, uspevali su potom da održe rezultatski priključak, ali se igra ekipe Saša Filipovskog potpuno raspala od početka druge četvrtine. Potpuna nemoć u napadu, a na drugoj strani Lokomotiva je sve lakše izlazila na kraj sa Partizanovom odbranom, pa je sredinom druge deonice Lokomotiva vodila i sa 46:28. Do poluvremena Partizan je tek donekle uspeo da ublaži tu razliku.

Kroford sa 12 poena predvodi goste, u Partizanu se razigrao Rašon Tomas sa 12 poena, uz Veličkovića sa devet, ali sve je to premalo za ozbiljniji otpor gostima.