Poluvreme u Čačku: Odbrana i ''Smajli'' oduševljavaju ''Grobare! /TVITOVI/

subota 30.10.2021.
19:42

Crno-beli grabe ka novoj pobedi.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Borac i Partizan večeras igraju pred punim tribinama dvorane u Čačku, a posle prvog poluvremena utakmice šestog kola AdmiralBet ABA lige crno-beli vode sa 44:31.

Nekoliko minuta je bilo potrebno ekipi Željka Obradovića da uhvati ritam u napadu, ali odbrana i večeras odlično funkcioniše, pa izuzev početnog vođstva, Čačani su konstantno morali da jure rezultat.

Alen Smailagić je sa par atraktivnih zakucavanja oduševljavao navijače Partizana, a tokom prve četvrtine pratili su ga i Ledej, Avramović i Panter, dok se od samog početka meča u ekipi Borca izdvojio Marko Pecarski koji je posle nekih šest minuta igre imao na svom kontu četiri poena, uz pet skokova.

Partizan je do kraja prvog kvartala stekao devet poena prednosti, vodio je sa 19-10.

U drugoj četvrtini razigrao se kapiten Rade Zagorac koji je stigao do osam poena, bez promašaja u šutu za dva poena, a kod domaćih je glavnu ulogu preuzeo Sava Lešić.

Uz sjajnu igru u odbrani, Partizan je imao i odličan procenat šuta za dva poena, od oko 71 posto.

Smailagić je sa 10 poena najefikasniji u Partizanu, kod domaćih je to Lešić sa istim brojem poena.