POLUVREME - Zaigrao Aleksa, Panter raspoložen, Partizan hita ka finalu

utorak 19.09.2023.
18:51

Crno-beli u apsolutnoj kontroli meča.

Dragana Stjepanović/AdmiralBet ABA liga

U Podgorici se igra prvi polufinalni meč ABA Superkupa između košarkaša Partizana i Igokee. Rezultat nakon 20 minuta je 51:31 za crno-bele.

Željko Obradović je meč otvorio sa petorkom – Dožijer, Panter, Trifunović, Ledej i Kaminski, a ova postava je krenula žestoko.

Kaminski je odmah ubacio pet poena, nadovezao se i Panter, pa je Partizan već posle osam minuta igre vodio sa 20:11.

Šampion AdmiralBet ABA lige je još više pojačao u poslednjih 120 sekundi prve deonice, Igokea nije to mogla da prati, rascpucao se Panter, Smailagić je imao nekoliko dobrih poteza, pa je prednost otišla na velikih 27:13 na prvoj pauzi.

U drugoj četvrtini je Partizan održao ubedljivu prednost, a u igru je ušao i jedan od srpskih heroja sa Svetskog prvenstva Aleksa Avramović i dobio ovacije u Morači. Sve je Aleksa začinio trojkom uz zvuk sirene u poslednjem napadu u prvom poluvremenu, za +20.

Partizan ubedljivo vodi i jako je blizu plasmana u finale.

Panter je ubacio 11 poena za crno-bele, sve u prvoj četvrtini. Kaminski ima 10 poena, a Smailagić i Vukčević po 6.

U sastavu Igokee je Nikolić upisao 7 poena i 6 skokova.