POLUVREME - Zapalila se mrežica u "Areni"!

ponedeljak 22.05.2023.
20:50

Efikasno prvo poluvreme.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Partizana vode na poluvremenu treće utakmice četvrtfinala plej-ofa AdmiralBet ABA lige protiv SC Derbija u "Štark areni" sa 57:38.

Možda SC Derbi jeste hrabro ušao i u treći susret pokazavši da nisu slučajno ovoliko namučili Partizan, ali ubrzo su stvari došle na mesto koje je stavilo crno-bele u znatno komotniji položaj.

Gosti su imali inicijalnu prednost sve do sredine prve deonice kada je Džejms Naneli pogodio za tri i tako pokrenuo "lavinu" sjajnih pogodaka igrača koje sa klupe vodi Željko Obradović.

Šuterska klinika ekipe Partizana  je u jednom trenutku zapisala sedam trojki iz devet pokušaja, a ujedno konstantno uvećavala prednost koja je dostigla "+16" u završnici prvog poluvremena. Procenat je opao upravo u tom finišu (8/11), a osim odličnog šuta mora se istaći i vrlo skoncentrisana odbrana domaćina. Razlika je do odlaska na odmor došla i do najvećih "+19".