Poluvreme: Zvezda gubi u ''derbiju začelja'', šta kažu navijači? (TVITOVI)

četvrtak 11.03.2021.
21:33

Ipak, razlika nije velika, može se nadoknaditi u nastavku.

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

U beogradskoj dvorani ''Aleksandar Nikolić'' večeras su se sastale dve poslednjeplasirane ekipe na evroligaškoj tabeli, a posle prvog poluvremena na semaforu piše: Crvena zvezda - Himki 34:38.

Od samog početka meča, Himki je imao rezultatsku prednost, predvođen raspoloženim tandemom Mekolum-Miki, a Zvezda dugo nije imala pravih rešenja u napadu, pa je tokom prve četvrtine tim Dejana Radonjića postigao samo osam poena.

Srećom po crveno-bele, gosti to baš i nisu iskoristili, pošto su u tom periodu stekli samo sedam poena prednosti, da bi početkom drugog kvartala Himki poveo i sa 21:10.

Ipak, kako se bližio kraj poluvremena, Zvezda je postajala sve efikasnija, Lojd i Volden su pravili najviše problema odbrani gostiju, pa crveno-beli imaju čemu da se nadaju u nastavku meča.

Džordan Miki i Erik Mekolum sa po 14 poena najbolji su pojedinci u ekipi Himkija tokom prvog poluvremena, a Zvezdu predvode Lojd sa 10 i Volden sa devet postignutih poena.